فروشگاه فایل لایه باز بلیزطرح
جستجو کردن

فواید استفاده از طرح آماده تبلیغاتی چیست؟

مزایای استفاده از طرح لایه باز و آماده تبلیغاتی

مزایای استفاده از طرح آماده تبلیغاتی

به نظر شما فواید استفاده از طرح آماده چیست و به چه درد ما میخورد؟ همه ما امروزه شاهد افزایش چشمگیری در میزان تولیدات و شروع به کار کردن صنایع مختلف هستیم. این صنایع به منظور افزایش میزان فروش خود و جلب نظر مشتریان جدید از روش های مختلفی استفاده می کنند.

یکی از بهترین روش ها برای رسیدن به این مهم، تبلیغ کردن است. در گذشته کسب و کارهای مختلف برای اطلاع رسانی و تبلیغات از روش هایی مانند تبلیغات تلویزیونی و پخش تراکت و چاپ بنر استفاده می کردند. در این میان فقط کسب و کارهایی که بودجه و درآمد زیادی دارند، می توانند از طریق تبلیغات تلویزیونی اقدام به تبلیغات و معرفی کنند.

اما خوشبختانه روش های دیگر مانند چاپ بنر و پخش تراکت هنوز هم رونق دارد. علاوه بر این، با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی مختلف تبلیغات هم دچار تحولات بیشتری شد. به گونه ای که کسب و کارها می توانند از طریق ارتباط مستقیم با مشتریان و حتی برون سپاری تبلیغات به کسب و کارشان رونق ببخشند.

خوشبختانه امروزه گرافیست های حرفه ای به بهترین نحو طرح های آماده تبلیغاتی طراحی و ارائه می کنند که مزایای مختلفی برای کسب و کارها دارد. در این مقاله در مورد مزایا و فواید استفاده از طرح آماده تبلیغاتی صحبت خواهیم کرد.

 

طراحی گرافیک چیست؟

به فرایند ارتباطات بصری و حل مسئله از طریق استفاده از اشکال، فضا، تصویر و رنگ طراحی گرافیک یا Graphic Design گفته می شود. در واقع یک طراح گرافیست با ترکیب کردن و استفاده از رنگ‌ ها، نمادها و تصاویر طرحی را به صورت تصویری برای نمایش دادن ایده ‌ها و پیام‌ های مورد نظر کارفرما طراحی و ارائه می کند.

به همین دلیل استفاده از طرح های گرافیکی امروزه اهمیت زیادی در جلب رضایت مشتریان و ترغیب آن ها در خرید یا سفارش بیشتر دارد.

 

طراحی گرافیک روی تبلیغات چه تاثیری دارد؟

مهم ترین هدف و نکته در تبلیغات این است که می توان از طریق آن جلب توجه و جلب نظر کردن برای مخاطبان و مشتریان و برقراری ارتباط با آن ها است. این کار مهم بر عهده طراح گرافیست از طریق طراحی طرح های تبلیغاتی است.

با طراحی و ارائه طرح های گرافیکی می توان پیام و اهداف مورد نظر را به بهترین نحو منتقل کرد. در واقع می توان گفت که یک تبلیغ خوب می تواند مشتری بالفعل را به مشتری واقعی تبدیل کند تا برای خرید ترغیب شود. به همین دلیل به طور کلی می توان گفت منظور از طراحی تبلیغاتی همان طراحی گرافیکی و تصویری تبلیغات است.

 

انواع طرح های آماده تبلیغاتی

اهمیت توجه به طرح لایه باز تبلیغاتی امروزه تا حدی افزایش یافته که عملا بدون تبلیغات امکان رشد و گسترده شدن کسب و کارهای مختلف محدود می شود. بر همین اساس کسب و کارها و مشاغل مختلف می توانند با توجه به بودجه و میزان مبلغی که در اختیار دارند، یک یا چندین نوع طرح های تبلیغاتی را انتخاب کرده و از طریق آن خود را به مشتریان و مخاطبان اطلاع رسانی کنند.

امروزه تبلیغات به روش های مختلف از جمله به صورت بنر، تراکت، کارت ویزیت، لوگو، طرح جلد انواع محصولات، و… انجام می شود. یکی از بهترین ویژگی های طرح های تبلیغاتی این است که امکان استفاده و دریافت آن ها به صورت لایه باز وجود دارد.

بنابراین هر فرد می تواند متناسب با درخواست کارفرما یا سلیقه خود قسمت های مختلف آن را تغییر دهد. در این میان برخی موارد زیر از اهمیت بیشتری برخوردار هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم. قبل از معرفی جهت دانلود طرح لایه باز میتوانید وارد لینک شوید.

 

 • طراحی لوگو

تعریف طراحی لوگو صرفا به یک نشان تجاری محدود نمی شود. بلکه لوگو هویت یک کسب و کار (شرکت یا موسسه) است که می تواند به بهترین نحو معرف یک کسب و کار باشد. یک لوگوی خوب خاص، جذاب، منحصر به فرد، معرف کسب و کار است. به گونه ای که به خوبی در ذهن و خاطر کاربران و مخاطبان می ماند.

 • تبلیغات بنری

یکی از بهترین روش های تبلیغات که از گذشته تاکنون طرفداران زیادی داشته و دارد، طراحی تبلیغات بنری است. با این نوع تبلیغات یک شرکت یا موسسه هر گونه بخواهد می تواند ویژگی ها و خدمات و محصولاتی که ارائه می کند را معرفی نماید.

یکی از ویژگی های مطلوب تبلیغات بنری این است که می توان متناسب با درخواست کارفرما آن را به صورت کوچک برای چاپ روی جلد محصولات یا درج کردن در سایت ها طراحی کرد. همچنین می توان به گونه ای آن را طراحی کرد که امکان چاپ آن در ابعاد بزرگ و در معابر مختلف داشته باشد.

 • کارت ویزیت

کارت های ویزیت نیز سال هاست توسط کسب و کارهای مختلف برای معرفی نوع خدمات یا محصولاتی که یک شرکت یا فروشگاه ارائه می کند، استفاده می شود. اما با پیشرفت تکنولوژی و اهمیت استفاده از کارت ویزیت، انواع کارت ها با طراحی های منحصر به فرد با استفاده از نرم افزارهای حرفه ای طراحی و ارائه می شود.

یک کارت ویزیت با کیفیت و خوب دارای اندازه، رنگ، طرح و توضیحات کافی در مورد آن شغل یا موسسه است.  به گونه ای که کاربر با دیدن آن بتواند اطلاعات لازم و مورد نیازش را با دیدن کارت بفهمد و درک کند. امروزه استفاده از کارت ویزیت لایه باز به وفور در حال انجام است.

 

به طور کلی انواع طرح های گرافیکی و تبلیغاتی ذکر شده مزایای ویژه ای برای کسب و کار دارند که عبارتند از:

 • جلب توجه سریع و موثر
 • افزایش فروش و سود
 • افزایش سرعت انتقال پیام
 • محبوبیت بیشتر و رشد سریع تر در شبکه‌های اجتماعی
 • ماندگاری بهتر در ذهن مخاطب

 

استفاده از طرح های تبلیغاتی آماده چه مزایایی دارد؟

همان طور که در پاراگراف های بالاتر ذکر شد، طرح های تبلیغاتی امروزه با استفاده از نرم افزارهای حرفه ای و کاملا متناسب با نیاز و سلیقه کارفرما طراحی می شود. به همین دلیل هر کسب و کار متناسب با نیاز خود و پس از شناخت و تحقیق در مورد پرسونای مخاطب می تواند بهترین طرح را جهت تبلیغات استفاده کند.

با این وجود امکان استفاده و خرید طرح های تبلیغاتی لایه باز وجود دارد. بنابراین هر گرافیست متناسب با سلیقه و نیاز کار خود می تواند از رنگ و فونت و تصاویر و… دیگر استفاده کند. بنابراین به طور کلی می توان گفت استفاده از طرح های تبلیغاتی آماده دارای مزایای منحصر به فردی است که در ادامه به معرفی و توضیح آن ها می پردازیم:

 • امکان استفاده مکرر از طرح های آماده PSD

زمانی که یک طرح آماده لایه باز خریداری می کنید، می توانید چندین بار از آن متناسب با نیاز سازمان یا شرکت خود استفاده کنید. همچنین برای هر بار استفاده امکان تغییر رنگ و فونت، تصاویر و… برای نیازهای متفاوت کارفرما وجود دارد. فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج داده و هر طور که می خواهید طرح را ویرایش کنید.

 • قابل استفاده برای طراحان مبتدی

در صورتی که به تازگی فعالیت خود را در زمینه طراحی تبلیغاتی آغاز کرده باشید، بدیهی است که سرعت عمل کافی و سریعی برای طراحی طرح های تبلیغاتی نداشته باشید. به همین دلیل با خرید طرح های تبلیغاتی آماده می توانید در مدت زمان کم تری با توجه به نیاز کارفرما و سفارش کاری که قبول کرده اید، شروع به طراحی و ویرایش طرح آماده کنید.

 • کاهش مدت زمان طراحی

بدیهی است زمانی که بخواهید از ابتدا یک طرح گرافیکی تبلیغاتی را طراحی و آماده کنید، به مدت زمان نسبتا زیادی نیاز دارید. این موضوع در مورد طراحان تازه کار بیشتر صدق می کند. علاوه بر این، در صورتی که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اید، ممکن است خلاقیت یا ایده کافی برای طراحی نداشته باشید.

به همین منظور با استفاده از طرح های تبلیغاتی آماده می توانید در مدت زمان کم تری طرح مورد نظرتان را طراحی و اجرا نمایید.

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *