فروشگاه فایل لایه باز بلیزطرح
جستجو کردن

چگونه رنگ مناسب چاپ را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ مناسب چاپ را انتخاب کنیم؟

زیبایی و جذابیت در محصول چاپی به قدری بالا است که برای بسیاری از مخاطبین اولویت انتخاب محصول خواهد بود. به همین دلیل هر عاملی که در ایجاد چنین شرایطی موثر باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. بهترین و حرفه ای ترین طرح ها نیز باید از نظر رنگی تناسب لازم را داشته باشند. به همین دلیل است که باید بدانید، چگونه رنگ مناسب چاپ را انتخاب کنیم؛ زیرا در خاص شدن طرح کمک می کند.

استفاده کردن از اطلاعات در زمینه اهمیت و نکات مهم برای انتخاب کردن بهترین رنگ در چاپ ضرورت دارد. درواقع برای دست پیدا کردن به یک موقعیت منحصر به فرد باید بتوانید رنگ بندی مورد توجهی را ارائه کنید. در جریان این روند در ادامه مقاله به صورت کامل اطلاعاتی ارائه کرده ایم.

پیشنهاد: “جهت مشاهده انواع کارت ویزیت لایه باز روی لینک بزنید”

 

انتخاب رنگ مناسب چاپ

انتخاب رنگ مناسب چاپ

در نظر گرفتن نکات و مواردی که به ایجاد یک حس مطلوب برای مشتری کمک کند را باید مورد توجه کرد. با استفاده از ترکیب های هماهنگ و استفاده از تکنیک های جدید می توانید به اهداف چاپی مورد نظر راحت تر دست پیدا کنید. این موضوع باعث خواهد شد تا تاثیر رنگ در کیفیت چاپ بهتر درک شود.

به جرات می توان بیان کرد که یک کار حرفه ای در چاپ، وابسته به نوع چاپ رنگی است که مشاهده خواهید کرد. به همین دلیل نباید نسبت به انتخاب یک چاپخانه معتبر شک کنید. در واقع به کار بردن دستگاه های حرفه ای تاثیرات زیادی را در به نتیجه رسیدن مطلوب سفارش خواهند داشت. به همین دلیل این موضوع که رنگ برای چاپ باید چگونه انتخاب شود، مورد توجه است. مواردی هستند که باید در این زمینه به آن توجه کرد:

 • مشخص کردن هدف از چاپ و نوع نیاز مشتریان
 • در نظر گرفتن طیف رنگی مورد نظر
 • استفاده کردن از مانیتورهای کالیبره برای بهبود کیفیت رنگی در چاپ
 • اهمیت دادن به مد رنگی در CMYK در چاپ و طراحی
 • دقت در مجموع درصدهای رنگی برای جلوگیری از تناقض در میزان رنگ مورد نظر در چاپ
 • در نظر داشتن کدهای رنگی موجود در نرم افزارهای طراحی

اگر شما بتوانید در حین انتخاب رنگ به این موضوعات توجه بیشتری داشته باشید، نگرانی برای تفاوت در رنگ چاپی وجود ندارد. در واقع اهمیت انتخاب رنگ در چاپ به بالا رفتن مرغوبیت کار کمک زیادی خواهد کرد. همچنین برای به دست آوردن یک طرح شیک که با ترکیبات رنگی خاصی ارائه شود، نیاز دارید که به انتخاب رنگ دقت کنید.

به علاوه برای رضایت بیشتر باید از کتاب هایی که برای انتخاب رنگ به عنوان مرجع هستند نیز کمک بگیرید. برای داشتن یک تطبیق رنگی بدون مشکل مطمئن ترین روش ها را باید انتخاب کنید. این موضوع برای شما به ایجاد یک تصویر دلخواه کمک خواهد کرد.

پیشنهاد: “جهت مشاهده انواع سربرگ لایه باز روی لینک بزنید”

 

اهمیت انتخاب رنگ در چاپ

اهمیت انتخاب رنگ در چاپ

وقتی شما از ابزارهای انتخاب رنگ به درستی استفاده کنید، نتایج موجود ایده آل است. راهنمایی هایی که برای یک سفارش ایجاد خواهد شد در به دست آوردن مرغوبیت در نتیجه نهایی تاثیر زیادی دارد. وقتی رنگی را در یک طرح می بینید که جذب آن می شوید، حاصل تاثیر رنگ در کیفیت چاپ است.

اگر بدانید که چگونه رنگ مناسب چاپ را انتخاب کنیم، بسیاری از موقعیت های خاص را به دست آورده ایم. این روند به تغییرات اساسی در به تصویر کشیدن ایده های اساسی شما در ارائه محصولات کمک خواهد کرد. علاوه بر این، رنگی که در صفحه نمایش مشاهده می کنید، همیشه با چاپ هماهنگی 100 درصد ندارد. این شرایط برای بسیاری از سفارشات از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا نوع رنگ متمایز کننده خواهد بود.

همچنین کم یا زیاد شدن یک رنگ باعث می شود تا تمایل به استفاده از محصولات کمتر گردد. در واقع افراد دیگر به اندازه ای که برنامه ریزی برای ترکیبات رنگی کرده بودند، نتیجه نگرفته اند. به علاوه قرار دادن یک رنگ در کنار دیگری به ایجاد یک رنگی جذاب خواهد انجامید. همین موضوع برای بالا بردن انگیزه در انتخاب دقیق رنگ ها تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل برای کسب یک شرایط خاص اهمیت انتخاب رنگ در چاپ را همیشه در نظر بگیرید.

محصولات موفق ویژگی هایی دارند که تمایز بیشتر را در بین دیگر محصولات ایجاد می کنند. یکی از این موارد رنگ چاپی برای آن ها است. در واقع هر نوع سفارش چاپی برای بالا بردن فروش به مرحله انتخاب رنگ می رسد. همین موضوع تاثیرات زیادی را در دقت برای برگزیدن یک رنگ ایجاد خواهد کرد. با در نظر داشتن نظرات مشتریان بهترین طیف رنگی استفاده می شود.

همیشه مخاطب محصولی را انتخاب می کند که از رنگ خاص تری برخوردار باشد. این موضوع به بهبود در روابط با مشتری نیز کمک خواهد کرد. به علاوه رنگ ها به تنهایی برای برخی محصولات نشان دهنده ویژگی های خاص آن ها است. در واقع مخاطب بدون نیاز به مطالعه محصول آن را انتخاب خواهد کرد. این موضوع باعث می شود تا برای در نظر گرفتن رنگ های مختلف یک برند برای چاپ دقت بیشتری را داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب رنگ در چاپ

نکات مهم در انتخاب رنگ در چاپ

با تجربه هایی که طراحان نسبت به انتخاب رنگ ها در موقعیت های مختلف دارند، احتمال ایجاد اشتباه کمتر است. با این حال نباید در زمینه به کار بردن ترکیبات متناسب بی دقت باشید. همچنین هر محصولی به طیفی از رنگ ها نیاز دارد که باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر نکاتی را در این زمینه بیان می کنیم.

 • کنترل کردن عواملی که در اختلاف رنگ تاثیر دارند.
 • در نظر گرفتن رنگ کاغذ مورد نظر برای چاپ
 • جنس و کیفیت کاغذ انتخابی برای رنگ
 • تعیین کردن رنگ های خاص به خصوص مشکی در چاپ
 • مد نظر داشتن ناظر چاپ برای چک کردن نمونه های اولیه
 • استفاده از رنگ مشکی برای نوشته های کوچک
 • تطابق داشتن نوع کاغذ با انتخاب رنگ های تیره
 • استفاده از استروک مشکی صد در کیفیت کار و خوانایی بهتر
 • اهمیت دادن به تفاوت در کیفیت رنگ چاپی در افست و دیجیتال

بسیاری از نکات برای بالا بردن وضوح در تصاویر و نوشته ها ضروری است. شما نیاز دارید که برای ایجاد یک موقعیت مطلوب بیشترین دقت را در استفاده از رنگ های مختلف داشته باشید. اگر طرح شما نیاز به رنگ مشکی بیشتری دارد باید نسبت به نفوذ آن در رنگ های دیگر توجه کنید. همین موضوع نیازمند استفاده از تجربه در طراحی و چاپ است.

با در نظر گرفتن اهمیت به کار بردن تغییرات اساسی در انتخاب رنگ شرایط برای طرح مناسب فراهم می شود. اختلاف طیف رنگی و ترکیباتی که برای داشتن یک رنگ خاص نیاز است را باید با دقت بیشتری انجام داد. برای به کار گرفتن رنگ هایی مانند خاکستری باید درصد استفاده از رنگ های ترکیبی به درستی استفاده شوند. این جریان برای زیبایی بیشتر یک چاپ رنگی تاثیرگذار است. اگر از تاثیر رنگ در کیفیت چاپ مطمئن باشید، بسیاری از مشکلات بعد از چاپ وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد: “جهت دانلود طرح لایه باز متنوع روی لینک بزنید”

 

 سخن آخر

با تغییراتی که در سلیقه های افراد ایجاد شده است به کار بردن رنگ های خاص باعث ایجاد رضایت بیشتری می شود. همچنین در نظر بگیرید که چگونه رنگ مناسب چاپ را انتخاب کنیم؛ زیرا به فرآیند چاپی کمک می کند. در واقع حساسیت داشتن در انتخاب رنگ های چاپی باعث بالا رفتن کیفیت محصولات می شود. به علاوه بسیاری از سفارشات چاپی را براساس نوع رنگ و چاپ آن می توانید عرضه کنید.

یکی از دلایلی که رنگ در چاپ اهمیت دارد، تاثیرات آن روی ذهن و نظرات مخاطبین است. با توجه به رقابت هایی که در ارائه ایده های طراحی وجود دارد، استفاده از رنگ های خاص پیشنهاد می شود. همچنین در به تصویر کشیدن اهداف کاری وجود رنگ های متناسب با نوع محصول کمک کننده است.

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *