فروشگاه فایل لایه باز بلیزطرح
جستجو کردن

مشخصات و ویژگی های یک سربرگ اداری حرفه ای

مشخصات سربرگ اداری حرفه ای چیست؟

زمانی که کسب و کارهای مختلف به ویژه ادارات و موسسات و شرکت های دولتی و خصوصی راه اندازی و تاسیس می شوند، لازم است که برای بهبود روند کار خود سایر ملزومات و تجهیزات ضروری را تهیه کنند. یکی از مهم ترین تجهیزات و وسایلی که پس از وارد شدن به یک شرکت و با دیدن میز کار مشاهده می کنید، سربرگ اداری است.

سربرگ اداری به عنوان یکی از مهم ترین اجزای ست اداری محسوب می شود که از آن برای ارسال نامه و مکاتبات اداری برون و درون سازمانی استفاده می شود. به طور معمول سربرگ های اداری در سایز A5 و A4 طراحی و چاپ می شوند. هدف اصلی از طراحی و چاپ سربرگ اداری استفاده از آن برای نوشتن نامه از طرف اداره یا سازمان به افراد حقیقی و حقوقی است.

بنابراین می توان گفت سربرگ اداری به عنوان یکی از مهم ترین ضروریات نوشت افزار در ادارات و سازمان ها محسوب می شود. برای طراحی سربرگ اداری اصول و قواعد مهمی در این زمینه وجود دارد که باید طراحان گرافیست به آن توجه زیادی داشته باشند. در صورتی که قصد طراحی سربرگ اداری دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با مشخصات و ویژگی های یک سربرگ اداری حرفه ای آشنا شوید.

پیشنهاد میکنیم جهت دیدن طرح آماده و دانلود طرح لایه باز مختلف روی لینک زده و از محصولات ما دیدن بفرمایید.

 

سربرگ اداری چیست؟

یکی از کاربردی ترین وسایل و نوشت افزار ضروری برای استفاده در ادارات دولتی و خصوصی، سربرگ اداری است. سربرگ اداری به یک برگه کوچک یا متوسط با اندازه A4 یا A5 است روی آن اطلاعاتی از محل و نشانی محل کار، خدمات و محصولات آن مجموعه، شماره تماس، ایمیل، شماره پیوست، و تاریخ درج می شود. از با استفاده از سربرگ می توان یادداشت های مهم و ضروری را در لحظه روی آن نوشت.

همچنین می توان از آن برای ارسال نامه به بخش های مختلف درون و بیرون سازمان و شرکت استفاده کرد. بنابراین تا حد زیادی احتمال کپی یا جعل کردن در این ادارات کاهش می یابد.

چرا که هر سربرگ به یک سازمان اختصاص دارد و به عنوان بخشی از هویت او شناخته می شود. به همین دلیل حتی پس از بایگانی کردن نامه ها و مکاتبات در زمان های مختلف، امکان بازیابی و پیدا کردن نامه های قبلی نیز وجود دارد.

پیشنهاد میکنیم جهت دیدن سربرگ لایه باز در سایت بلیزطرح لطفا روی لینک کلیک کنید.

مزایای سربرگ اداری چیست؟

همان طور که در پاراگراف بالا اشاره شد، پس از طراحی کردن سربرگ اداری مشخصات مختلف یک سازمان یا شرکت روی قسمت بالای آن درج می شود. در این قسمت اطلاعات مختلفی وجود دارد که به عنوان شناسنامه و هویت یک مجموعه تلقی می شود. علاوه بر این، استفاده از سربرگ اداری مزایای بیشتری هم دارد که به شرح زیر است:

  • باعث افزایش اعتبار کسب و کار نزد مشتریان می شود.
  • باعث افزایش امنیت مکاتبات اداری بین سازمانی و درون سازمانی می شود.
  • استفاده از سربرگ های اداری صرفا توسط اعضای همان سازمان قابل استفاده است. به صورتی که هیچ کس غیر از سازمان حق استفاده از آن را ندارند.
  • امکان کپی کردن و جعل مکاتبات اداری تا حد زیادی کاهش می یابد.
  • تاثیر زیادی در بهبود روند تبلیغات دارد.
  • باعث ایجاد نظم در نامه نگاری و مکاتبات می شود.

مشخصات سربرگ اداری حرفه ای

طبق بررسی های انجام شده، طراحی و استفاده از سربرگ های حرفه ای تاثیر زیادی در افزایش اعتبار یک شرکت و افزایش اعتماد مشتریان و مخاطبان می شود. اما این اتفاق زمانی رخ می دهد که یک سربرگ اداری به صورت حرفه ای طراحی شده باشد. به طور کلی می توان گفت یک سربرگ اداری حرفه ای دارای مشخصات زیر است:

1. طراحی خلاقانه

یک سربرگ حرفه ای باید به صورت خلاقانه طراحی شود تا در نوع خود منحصر به فرد و خاص باشد. چون طراحی یک سربرگ اداری با خلاقیت و طراحی خاص، تاثیر زیادی در افزایش اعتبار آن برند دارد. برای مثال توصیه می شود که زمان طراحی سربرگ اداری یک برند، در صورتی که لوگو ندارد، باید ابتدا اقدام به طراحی لوگوی آن کرده و سپس از آن در سربرگ استفاده کنید.

2. استفاده از رنگ سازمانی

هر کدام از کسب و کارهای مختلف دارای رنگ سازمانی منحصر به فرد خود هستند. به همین دلیل زمان طراحی سربرگ اداری باید توجه داشته باشید که حتما از رنگ سازمانی در پس زمینه سربرگ و به ویژه در قسمت بالای صفحه استفاده کنید.

این کار تاثیر زیادی در بهبود روند برند سازی دارد. علاوه بر این، باعث می شود که مشتریان بتوانند به راحتی برند و کسب و کارتان را به خاطر بسپارند.

3. سادگی را حفظ کنید

یکی از مهم ترین ویژگی ها زمان طراحی سربرگ اداری این است که زمان طراحی، سادگی سربرگ را حفظ کنید. برای مثال نیازی به استفاده از رنگ های زیاد و متنوع در طراحی نیست. بلکه کافی است از مهم ترین رنگ های سازمانی برند خود استفاده کنید. مشتریان با دیدن سادگی به راحتی کسب و کارتان را به خاطر می سپارند.

4. استفاده بهینه از فضای سربرگ

به طور کلی و طبق اصولی که از ابتدا تاکنون انواع سربرگ های اداری به صورتی است که اطلاعات و ویژگی های یک سازمان در بالای صفحه درج می شود. در صورتی که این کار یک قانون نیست. بلکه فقط کافی است که از فضای سربرگ به بهترین و به صورت بهینه استفاده کنید.

بنابراین یک سربرگ زمانی با کیفیت و حرفه ای خواهد بود که دارای یک طراحی خاص باشد و از کل فضای برگه به خوبی استفاده شود. برای مثال می توانید لوگوی برند را در سمت راست و بالای صفحه درج کنید. سپس در قسمت پایین برگه، اطلاعات تماس و محل کار بنویسید. در حاشیه دو طرف سربرگ نیز می توانید از رنگ های سازمانی آن برند استفاده نمایید.

5. استفاده از تصاویر معنا دار

زمانی که در سربرگ اداری از تصاویر معنادار و متناسب با نوع کسب و کارتان استفاده کنید، در نهایت یک سربرگ اداری حرفه ای خاص و زیبا خواهید داشت. زمانی که از تصاویر مرتبط با کسب و کار استفاده کنید، مشتریان با اعتماد و اطمینان بیشتری به شما مراجعه می کنند. در واقع باید تصاویر به گونه ای باشد که در مورد برند حرفی برای گفتن داشته باشد.

6. اضافه کردن امضا

زمانی که در طراحی سربرگ تجاری یا شخصی خود از امضای برند خود به عنوان بخشی از سربرگ اداری استفاده کنید، باعث افزودن یک ویژگی متمایز به آن می شود. چرا که هر امضا متناسب و منحصر به فرد برای هر کسب و کار یا هر فرد خواهد بود. همین کار باعث می شود که در مقایسه با سایر رقبا یک ویژگی متمایز و خاص داشته باشید.

7. تعادل داشتن بین عناصر مختلف سربرگ

زمان طراحی سربرگ از عناصر مختلفی مانند تصاویر،  لوگو، مشخصات و حاشیه استفاده می شود. زمان طراحی در صورتی که بین این عناصر هماهنگی و تعادل وجود داشته باشد، باعث ایجاد نظم در صفحه می شود. بنابراین مشتری نیز با دیدن این سربرگ در مورد حرفه ای بودن کسب و کارتان اطمینان حاصل می کند.

ممنون که با ما مقاله مشخصات و ویژگی های یک سربرگ اداری حرفه ای مطالعه کردید، امیدوارم برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *